Ako si splniť novoročné predsavzatia?

decembra 28, 2017

Prajem príjemný deň! Je pár dní po Vianociach a ja dúfam, že ste si pod stromčekom našli to, čo ste si želali a užili ste si chvíle so svojimi najbližšími. Ja som si ich veľmi užila. V podstate si ich ešte užívam a dokým budem mať voľno, tak budem celé dni popíjať horúce kakao pred telkou s rozprávkami, ktoré patria k týmto sviatkom a popritom si vychutnávať dobroty. Pevne verím, že to máte rovnako.

Všimla som si, že sa vám recept na Raffaello guličky páčil, čo som veľmi rada. Písali ste mi tam samé pozitívne komentáre a nie len pod tento recept. Trošku som odskočila od témy, tak sa vráťme k sviatkom. Ďalšou významnou udalosťou, ktorá nás čaká je oslava Nového roku.

Nový rok, nový začiatok. Mnoho ľudí si dáva novoročné predsavzatia... ale povedzme si pravdu. Koľkým z nás sa ich skutočne podarí dodržať? Tieto rady by vám mali pomôcť ich aj skutočne realizovať. 

Základom je motivácia. 
"Motivácia začína túžbou. Keď niečo chceš, máš motív to získať."


Splniteľné ciele
Stanovte si ciele, ktoré sú pre vás splniteľné. Zbytočne ťažké predsavzatia dodržíte s menšou pravdepodobnosťou ako jednoduchšie. 

Trpezlivosť
Chce to čas. Prestať fajčiť či schudnúť sa nedá zo dňa na deň. Buďte trpezliví. Výsledky sa postupne dostavia.

Zapisujte
Zapíšte si všetky stanovené ciele. Rovnako si zapíšte každý krok vpred. Nielenže vás to posunie ďalej, ale zostanete motivovaní. 

Buďte realisti
Tento bod je veľmi podobný tomu prvému. Musíte sa na to pozerať očami realistu, iba vtedy dodržíte predsavzatia.

Nerobte to pre iných
Nepotrebujete dokazovať iným, že sa vám podarí niečo splniť. Sú to vaše ciele, a preto sa sústreďte na to, že to robíte pre seba a nie pre iných. Vďaka tomu budete šťastnejší a hrdí, že ste niečo dokázali.

A hlavne zostaňte pozitívni!


You Might Also Like

11 komentárov

 1. Ja mam pocit, ze ludia robia najmenej pre seba a najviav pre inych, aby sa im zapacili, aby posobili urcitym dojmom. Ale uvedomit si, ze ja som najdolezitejsia osoba mojho zivota, aj ked to znie kusok narcisticky, je pre niektorych jedincov narocne :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já jsem si splnila všechna předsevzetí z minulého roku, i když ne všechna nakonec dopadla tak, jak jsem doufala:) Na druhou stranu je fakt super vědět, že všechno jde, když se chce!
  Karelzzilla

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úplne súhlasím, to nevadí, že nie všetky vyšli, pretože si sa o to aspoň pokúsila! :)

   Odstrániť
 3. Super článok a veeeeľmi sa mi páči tvoj design blogu...Je iný ! Najviac sa mi páčia tie svetielka :))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Souhlasím, člověk by měl stát nohama při zemi během plnění svých předsevzetí a cílů. Mně se zatím nejvíc osvědčilo si všechno zapisovat :) jinak přeju hodně štěstí do nového roku :)

  LENN

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za milý komentár! Tiež ti prajem veľa šťastia do nového roku :)

   Odstrániť
 5. Super článek. Každý by měl dělat předsevzetí jenom pro sebe nebo společně třeba se svojí polovičkou. Tak to letos budeme mít s přítelem :)

  www.thewaybya.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť