6 minimalist decorations

septembra 30, 2017

Ahojte! Po dlhej dobe som tu s novým článkom. Ako prvé sa chcem ospravedlniť za neaktivitu, ale som v tomto čase fakt zaneprázdnená nielen školou, ale aj inými povinnosťami. Bez zbytočných slov už prejdem rovno na článok...

Chcete dosiahnuť vzdušnosť, jednoduchosť, eleganciu vo vašom interiéri? Pomocou nadčasového nábytku, jemnej plochy a minimálnemu množstvu doplnkov toho docieliš. Minimalistický štýl je v prítomnosti veľmi obľúbený hlavne pri zariaďovaní. Steny sú väčšinou v bielych a sivých farbách. Z materiálov sa používa predovšetkým drevo, sklo, kameň. Ak si si aj ty zamiloval/a tento štýl, tak v tomto kratšom článku som si pripravila niekoľko dekorácií, ktorými "vyzdvihneš" minimalistického ducha v tvojom príbytku. 

Transparentný nábytok opticky zväčšuje miestnosť a pritom vytvára pútavý dojem. Pokojne ho môžete skombinovať aj s dreveným interiérom. 

Veľké obrazy s čiernobielymi vzormi, nápismi alebo citátmi si daj nad posteľ, komodu či zaplň nimi prázdne miesta. Rámy môžu byť aj v zlatej farbe. 


Kontakt s prírodou v interiéri. Naučte sa zachytiť minimalizmus aj v prírode. Živé kvety i rastliny dajte do nekomplikovaných jednofarebných kvetináčov (najlepšie sú v odtieňoch bielej, sivej či čiernej). Drevený nábytok vynikne pri jednoduchých stenách. Nezabudnite ho doplniť niekoľkými základnými dekoráciami.

Zrkadlá sú rovnako veľké a majú jednoduché tvary. Je rovnako známe, že veľké zrkadlá opticky zväčšujú i presvetľujú priestor.

Praktická drôtená nástenka, na ktorú môžeš zavesiť rôzne obrázky, fotky, pohľadnice, citáty, papieriky s úlohami a pod. Smieš si ju taktiež ozdobiť rôznymi svetielkami. Vďaka neutrálnej farbe zapadne do minimalistického interiéru. 

Ako dekorácie použi koberec s geometrickými tvarmi, okrasný policový rebrík prípadne mramorovú tácku/dosku. Miestnosť viete pekne oživiť farebným vankúšom či dekou. Pre inšpiráciu som urobila ešte jednu koláž. 
Tak takto to vyzerá v celku :) Dúfam, že sa Vám článok páčil a necháte sa inšpirovať. Páči sa Vám tento čistý štýl?

You Might Also Like

4 komentárov

 1. Tak tohle je přesně můj styl! Děkuju za inspo! Hlavně ta drátěná nástěnka je super :) Miluju světýlka, jakožto dekoraci.

  http://thewaybya.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za milý komentár :) Som rada, že bol pre teba článok užitočný.

   Odstrániť
 2. Krásny článok :) Transparentný nábytok sa mi veľmi páči a rovnako tak aj rôzne doplnky
  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť