Positive mind. Positive vibes. Positive life.

augusta 16, 2017


V minulosti som si moc neuvedomovala, čo všetko so mnou spraví pozitívne premýšľanie. Rozmýšľala som iba nad tým, v čom zase zlyhám alebo sa mi nepodarí. Moc som si to neuvedomovala. Ale mala som viac času premýšľať, pretože som mala na to (už skoro) celé prázdniny. Musím povedať, že ešte nikdy som sa necítila tak optimisticky naladená a oddýchnutá. 

Prečo? Lebo som robila pre seba niekoľko jednoduchých vecí, ktoré máte spísané nižšie. Mali by sme si uvedomiť, že musíme urobiť jednak niečo pre seba, čím načerpáme dobrú energiu ako aj psychicky sa posilníme. Môj obľúbený citát ↓

"Myšlienky pochybností a strachu nemôžu nikdy nič docieliť. Vždy vedú k neúspechu."
 - J. Allen

 • Preč s negatívnym myslením! Preč so zlými myšlienkami, negativistickým premýšľaním o budúcnosti a o veciach, ktoré si myslíš, že sa nepodaria podľa tvojich predstáv. Musíš si veriť, byť trpezlivý/á aj pozitívny. Všetko si vyžaduje čas.
 • Urob pre seba niečo pekné. Vyraz na nákupy, na výlet, obdaruj sa nejakou vecou, po ktorej už dlho túžiš. Nie je sebecké sem tam pre seba niečo urobiť. Uvidíš, že ťa to urobí šťastnou a hneď budeš mať pozitívnejší postoj. 
 • Relaxuj. Napusti si plnú vaňu, medituj či si prečítaj nejakú knižku. Je jedno akú činnosť budeš vykonávať, len aby si si pri nej oddýchol/la, iba ty vieš, čo je pre teba najlepšie.
 • Zbav sa všetkých zbytočností. Doslova. Vyhoď/daruj/predaj oblečenie, ktoré už nenosíš, daj preč z poličky úplne zbytočné dekorácie, ktoré ti tam už dlhé roky zavadzajú. Urob si poriadok vo svojich veciach a budeš mať väčší poriadok v živote.
 • Obklop sa pozitívnymi ľuďmi. Toto je asi jeden z najdôležitejších bodov. Bez správnych a dobrých priateľov to proste nejde. Nečakaj, že ti bude dobre s ľuďmi, pri ktorých sa necítiš sám sebou, nepodporujú ťa alebo sú stále pesimistickí. 
Dúfam, že ste sa moc neunudili. Aby som pravdu povedala, tak ma článok tohto typu fakt bavil písať, dlho som ho mala rozpísaný. Nevedela som, či ho mám pridať, ale nakoniec som tak urobila.  Bolo to o niečom inom ako o kozmetike, móde, receptoch... Dajte mi prostredníctvom komentárov vedieť, aké sú vaše pocity ohľadne článku. Tak sa s vami lúčim a nezabudnite! BE POSITIVE! :)

You Might Also Like

16 komentárov

 1. Moc pekný článok :) So všetkým s tebou súhlasím. Je pravda, že ak človek bude neustále negatívne myslieť, tak je len na ceste k neúspechu. No niekedy je žiaľ veľmi ťažké dosiahnuť pozitívneho myslenia, každopádne, je dôležité uvedomiť si, čo v živote máme a byť za to vďační :)
  Klaudy´s enjoyment

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne :) Aj ty si to pekne napísala.

   Odstrániť
 2. Veľmi pekný článok a super rady :) Veľakrát myslím skôr negatívne, celkovo som pesimistický človek, takže dúfam, že mi nejaké z tvojich rád pomôžu alebo sa inšpirujem

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Veľmi pekný článok :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. určite sa týmto smerom uberaj, je to super:)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ozaj krásny článok :) Mám rada takéto oddychovky, o to viac pozitívne :)
  www.recenzie-kozmetiky.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 6. To je krásný článek, určitě nějakomu pomůže :)
  Petra | www.mygoldenmind.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Článek je super a pravdivý! :) Tyto věci dělám často a fakt mi to pomáhá. Je ale pravda, že jsem již celkem dlouho stále optimisticky naladěný člověk :)

  https://thewaybya.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, to je dobre, len v tom pokračuj :)

   Odstrániť
 8. Super článek! :) Máš pravdu, když budeš pozitivně myslet, všechno bude lepší, bude se ti i více dařit - mluvím z vlastní zkušenosti :)

  OdpovedaťOdstrániť